sofali
05 خرداد 1402 - 09:18

بذرپاش: هواپیماهای جدید در راه است/ واگذاری فرودگاه‌ها به بخش خصوصی/ ‌قیمت‌سازی‌‌ کاذب‌ مشاوران املاک برای مسکن

وزیر راه و شهرساز گفت: توسعه ناوگان هوایی در دستور کار قرار دارد و تا روزهای آینده هواپیماهای جدیدی به ناوگان هوایی کشور می پیوندد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری، مهرداد بذرپاش ‌در جمع مدیران استان مازندران بیان داشت: در سال‌های گذشته شاهد تولید حداقلی مسکن بودیم که همین مسئله موجب شد تا قیمت‌ها افزایش یابد.

وی با بیان اینکه تا پایان سال تعداد متقاضیانی که زمین دریافت می‌کنند به  400 هزار متقاضی در سراسر کشور  خواهد رسید، اظهارداشت : با ارائه بسته 19گانه در خصوص بافت فرسوده شاهد رشد صدور پروانه در این زمینه هستیم.

وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: در برخی شهرهای مازندران به دلیل نزدیکی جنگل و دریا با مشکل تامین زمین جهت ساخت مسکن مواجه هستیم که تلاش داریم تا با برنامه ریزی دقیق تر آن را برطرف کنیم.

بذرپاش تصریح کرد: از آنجا که زمین های کشاورزی درجه یک و دو مازندران قابل ساخت مسکن نیست بنابراین توسعه ساخت و ساز در برخی مناطق به کندی صورت می گیرد.

وی بیان کرد: در حوزه مسکن قیمت‌سازی های کاذبی از سوی برخی از مشاوران املاک صورت گرفت که موجب متضرر شدن شهروندان می شود.

به گفته وزیر راه و شهرسازی شناسایی و عرضه خانه های خالی و  مالیات بر معاملات مکرر و افزایش عرصه می تواند در کنترل قیمت مسکن موثر باشد.

وی افزود: در روزهای گذشته گشت های تعزیرات با دفاتر مشاوران املاک متخلف برخورد کردند که این روند در سراسر کشور ادامه خواهد یافت.

بذرپاش تصریح کرد: توسعه ناوگان هوایی نیز در دستور کار قرار دارد و تا روزهای آینده هواپیماهای جدیدی به ناوگان هوایی کشور می پیوندد.

وی یادآورشد: تکمیل کریدور های شمال و جنوب نیز در دستور کار قرار دارد ، تا برای کشور تولید ثروت نماید.

آمادگی وزارت راه و شهرسازی برای واگذاری فرودگاه‌ها به بخش خصوصی

وزیر راه و شهرسازی همچنین با اعلام صدور مجوز مرز هوایی ‌فرودگاه رامسر، از آمادگی این وزارتخانه برای واگذاری فرودگاه ها به بخشی خصوصی صلاحیت‌دار خبر داد.

بذرپاش ‌بیان داشت: در هر نقطه فرودگاهی که نیاز به توسعه زیرساخت ها داشته باشد این جزو سیاست ها و برنامه های دولت است که برای توسعه آن اقدام کند و به عنوان نمونه همین امروز فرودگاه گناباد که سال ها غیر فعال شده بود با توسعه زیرساخت های آن فعالیت خود را از سرگرفت.

وی تصریح کرد: فرودگاه هایی که قابلیت اقتصادی و واگذاری دارند می تواند در اختیار بخش خصوصی صلاحیت دار  برای بهره برداری  از ظرفیت های ایجاد شده قرار گیرند.

بذرپاش بیان داشت: تلاش می کنیم که دولت از تصدی گری خارج شود و تصدی گری توسط مجموعه های خصوصی صلاحیت دار انجام شود.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه درباره آخرین وضعیت آزاد راه ساحلی چالوس - رامسر هم گفت: با توجه به گردشگرپذیری و ورود چشمگیر مسافران و گردشگران اجرای این طرح جزو نیاز های ضروری این منطقه است چرا که به علت تردد زیاد شاهد گره های کور ترافیکی در این منطقه هستیم.

ایجاد چهار شهرک مسکونی 222 هکتاری در مازندران تصویب می شود

وزیر راه و شهرسازی همچنین در بازدید از پروژه نهضت ملی مسکن رامسر با درخواست واگذاری زمین های دولتی و نهادهای عمومی و دستگاه های اجرایی برای ساخت مسکن از تصویب ایجاد چهار شهرک مسکونی 222 هکتاری به زودی در مازندران خبر داد.

بذرپاش اظهار داشت: در استان مازندران برای تامین زمین با مشکل مواجه بودیم اما تا الان با همت و پیگیری همکاران 130 هکتار زمین تامین شده و چهار شهرک مسکونی در حدود 222 هکتار هستند در آستانه تصویب مراحل در شورای عالی شهرسازی است که هفته آینده اعلام خواهد شد.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: در این همین ارتباط نیز حدود 10 هزار واحد مسکونی تخصیص پیدا کرده که بیش از 22 هزار نفر متقاضی هم واجد شرایط تشخیص داده شد.

بذرپاش یادآور شد: با برنامه ریزی های انجام شده در چند ماه اخیر، ساخت پروژه های نهضت ملی مسکن در کشور سرعت بیشتر گرفته و اگر بتوانیم کمبود زمین این بخش را جبران کنیم به طور قطع سرعت پروژه ها قابل قبول خواهد بود.

وزیر راه و شهرسازی امروز به منظور شرکت در یادواره شهدای شیرود و سالگرد خلبان شهید شیرودی و بازدید از چند طرح حوزه مسکن و راه سازی مازندران وارد شهرستان رامسر شد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1238825