sofali
06 بهمن 1401 - 17:03

اجرای ۳۴ پروژه بزرگ راهسازی در کهگیلویه و بویراحمد

سرپرست اداره کل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد گفت: هم اکنون ۳۴ طرح بزرگ راهسازی در این استان با بیش از ۹۲۵ میلیارد تومان اعتبار در دست ساخت است.

محمد راستا در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در یاسوج، اظهار داشت: 34 پروژه راهسازی با اعتبار 925 میلیارد تومان از جمله جاده‌های یاسوج به شیراز، سمیرم و بابامیدان گچساران به باشت،گچساران به باباکلان،دهدشت به سوق، دهدشت به سمت چرام در این استان در دست ساخت است.

وی عنوان کرد: با هدف افزایش ایمنی سفر چهارخطه کردن جاده تا 30 کیلومتر ورودی شهرهای بزرگ کهگیلویه و بویراحمد در اولویت برنامه‌های این اداره است.

راستا ابراز کرد: تاکنون 60کیلومتر از جاده یاسوج به سمیرم ، پنج کیلومتر جاده کمربندی یاسوج و16 کیلومتر در مسیر یاسوج به شیراز چهارخطه شده است.

وی خاطرنشان کرد: جاده طرح چهارخطه یاسوج به شیراز 65 درصد پیشرفت،تقاطع مهریان 30 درصد و دهدشت به چرام 95 درصد پیشرفت فیزیکی در دست ساخت است.

سرپرست اداره کل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه زیرساخت‌های راه‌های ارتباطی استان پس از انقلاب متحول شده است، افزود:20 کیلومتر تونل پس از پیروزی انقلاب اسلامی در استان ساخته شده که در نوع خود کم نظیر است.

راستا با اشاره به اینکه برای ساخت هر کیلومتر تونل 250 تا 300 میلیارد تومان اعتبار نیاز است، تاکید کرد: انجام این زیرساخت‌ها برای ارتقای جاده‌های استان به ویژه در مناطق کوهستانی با تلاش و سرمایه گذاری‌های فراوان انجام گرفته است.

وی یادآور شد: با احداث این تونل‌ها انجام سفر برای شهروندان کهگیلویه و بویراحمدی آسان تر و همچنین مسیر جاده‌ها کوتاه تر شده است.

راستا تصریح کرد: همچنین در چهار دهه گذشته 150 پل بزرگ به مساحت بیش از 100 متر در مسیر جاده‌های استان ایجاد شده که با صرف هزینه‌های زیاد صورت گرفته است.

وی افزود: تاکنون 6 هزار کیلومتر جاده ارتباطی در کهگیلویه و بویراحمد ساخته شده که یک‌هزار کیلومتر از این میزان اصلی، 500 کیلومتر راه فرعی و بقیه جاده‌های روستایی است.

راستا با یادآوری اینکه برای ساخت هر کیلومتر راه اصلی 25 میلیارد تومان اعتبار نیاز است، افزود: زیرساخت‌های ایجاد شده سرمایه بزرگی برای مردم استان است.

مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه پیش از پیروزی انقلاب بخش عمده‌ای از جاده‌های استان خاکی و سختگذر بود، تاکید کرد: در این مدت تحولات بزرگی در حوزه راه‌های ارتباطی ایجاد شده است.

انتهای پیام/ن

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 999626